Головна » Статті » Мої статті

Обласний семінар методистів ПНЗ "Національне самовизначення особистості"

13 жовтня 2015 року на базі Млинівського районного будинку творчості школярів відбувся обласний семінар методистів позашкільних навчальних закладів на тему «Формування національного самовизначення особистості в позашкільному навчальному закладі». Організатор заходу - комунальний заклад «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради та районний будинок творчості школярів Млинівської районної ради Рівненської області.

У роботі семінару взяли участь 20 педагогів із 15 позашкільних навчальних закладів області. З вітальним словом до учасників звернулася Каленська Юлія Миколаївна, заступник директора з методичної роботи Рівненського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді та Кучер Ігор Варфоломійович, в.о. начальника відділу освіти Млинівської районної державної адміністрації. Під час виступів вони звернули увагу присутніх на основні завдання, поставлені перед педагогами-позашкільниками: розвиток, стимулювання та реалізація духовного і творчого потенціалу дитини, адже вагомими принципами позашкільного педагогічного процесу є його індивідуалізація, добровільність,  пошук нових ідей, шляхів організації виховної роботи, єдність загальнолюдських і національних  цінностей.

Під час семінару виступив Гончарук Ігор Петрович, директор Костопільського центру технічної творчості та комп’ютерних технологій, який наголосив на тому, що під час проведення навчально-виховного процесу необхідно спрямовувати усі зусилля педагогів, в першу чергу, на створення системи пошуку, розвитку і підтримки юних талантів і обдарувань для формування творчої та наукової еліти України . Доповнив його думку Курінний Сергій Георгійович, керівник гуртків Дубенської міської станції юних техніків, який вважає, що розбудова української держави неможлива без пробудження національної свідомості українського народу, нашої молоді. Він наголосив на тому, що, аби виховати національно свідому особистість, необхідно вивчати історичне минуле України, її культуру, мистецтво, народні традиції, звичаї тощо.  На думку Олега Анатолійовича Жиліна, гостя семінару,  заслуженого художника Міжнародної Федерації Фотомистецтва (FIAP), члена Національної спілки фотохудожників України, поняття «національна свідомість» є невід’ємним атрибутом життя і культури людини. Воно означає розуміння своєї належності до нації, її самобутності та відмінності від інших.

В ході семінару Кареліна Олена Олександрівна, методист районного БТШ, за допомогою відеопрезентації ознайомила усіх присутніх із історією закладу, розвитком мережі гуртків від витоків – до сьогодення. Тимощук Наталія Степанівна, заступник директора з навчально-виховної роботи, поділилася досвідом із організації національно-патріотичного виховання у закладі, яка разом із вихованцями та керівниками гуртків провели свято «Ні, не згине Україна!». Своїм практичним досвідом роботи з вихованцями на майстер-класах поділилися керівники гуртків закладу: Зелінська Марія Ростиславівна, Гаврилюк Василина Федорівна, Репецька Катерина Миколаївна.  

На завершення семінару було проведено «круглий стіл», в ході якого було підбито підсумки та обговорено методичні рекомендації з питання формування національного самовизначення особистості на заняттях гуртків науково-технічного напряму.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: LeKa (22.10.2015)
Переглядів: 393 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: